Diş Dolgusu Acıtır mı?

dis-dolgusu-acitir-miDişe Yapılan Dolgu Acı Verir mi?

Dişlerimizde zaman zaman çürük sıkıntısını muhakkak yaşamaktayız. Bu durum sonrasında hekimimizin bize genel tavsiyesi kanal tedavisi ve tabiki dişe dolgu uygulanmasıdır.

Dişe dolgu uygulanması durumu daha önce eğer başınıza gelmemiş ise bu yazımız sizin için muhteşem bir kaynak işlevi görecektir.

Diş dolgu işlemi öncesinde veya sonrasında normal şartlarda herhangi bir acı duyulmaz.

Acı olmamasının sebebi de günümüzde anestezi yöntemlerinin gelişmiş olması ve dolgu işlemi esnasında anestezi kullanmasından kaynaklanmaktadır.

Biraz önce dediğimiz gibi bu durum normal şartlar için geçerlidir. Eğer ki dolgu işlemi öncesinde veya sonrasında herhangi bir acı duyuluyorsa burada işlemde herhangi bir hata olduğu gerçeği ile karşılaşmaktayız.

Diş Dolgu işlemi hastaya kesinlikle öncesinde veya sonrasında bir rahatsızlık vermemektedir. Eğer bu rahatsızlığı yaşıyorsanız işinde iyi bir diş hekimine gözükmenizde fayda vardır.

Yine dediğimiz gibi eğer ilk defa dolgu yaptıracaksanız işinden emin bir hekim ile dolgunuzu acısız sancısız yaptırabilirsiniz.

  7 Yorum

 1. Ayça Güleç diyor ki:

  Dişime dolgu yaptıralı tam bir hfta oldu ama ağrı hiç geçmedi.. dolgu yaptırmadan önce sadece tek bir dişim ağrıyordu,dolgudan sonra neredeyse bütün dişlerim ağrımaya başladı…. ilk defa dolgu yaptırdım ve çok korkuyorum acaba normal midir böyle olması????

 2. emre diyor ki:

  dişim çürük dolgu yapılıcak acırmı?? nasıl yapılır???????*

 3. ela can diyor ki:

  ayyyyy çok tırsıyorum acır mı hem dolgu hemde kanal tedavisi yapılacak ondan önce diş kaldırılması vardı bugün hastaneye gidicem

 4. Yusuf diyor ki:

  Bak Bi Makinaayla Oradaki Çürüğü Temizliyor Yanık Kokusu Geliyor Sonra İçine Küçük Kağıt Bi Şey koyuyor
  Dolgu Tek İğneyle Uğuşturuyo Ama Sinek Isımış Gibi Oluyor

Yorumlar

dolgu nasıl yapılır dişe dolgu nasıl yapılır, kanal tedavisi, dişe dolgu yapılırken acırmı, dişe dolgu yaptırmak, dişe köprü